LATVIJAS DEJU UN KUSTĪBU TERAPIJAS ASOCIĀCIJA

piedāvā

ikgadējo deju un kustību terapijas meistarklašu ciklu –

4 nodarbības 2 sestdienās

 

9. aprīlis   10:00-12:00   

Deju un kustību terapija ar integrētiem renesanses laikmeta deju elementiem. 

Vada Ilze Paparinska 

  12:00-14:00

Taidzi un cigun integrācija deju un kustību terapijā.

Vada Solvita Zemīte

7. maijs   12:30-14:30

Kontaktimprovizācijas elementi deju un kustību terapijā.

Vada Elīna Cauna

 

14:30-16:30


Butō izmantojums deju un kustību terapijā.

Vada Simona Orinska

 

 

Meistarklases notiks Rīgā, Pulkveža Brieža ielā 15a, 106.telpā 

 

Samaksa: viena nodarbība: 15 €, divas nodarbības: 25 €

Samaksa tikai ar pārskaitījumu. Rekvizīti:

Biedrība "Latvijas Deju un kustību terapijas asociācija"
Reģ.Nr. 40008117788.

Rīga, Mērsraga iela 1-17, LV-1002.

Konta nr. LV37HABA0551018407623

Maksājums veicams ne vēlāk kā 1 nedēļu pirms pasākuma.

 

Informācija un pieteikšanās: dktmeistarklases@gmail.com, tālr. 28282813 (Elīna)

 

NODARBĪBU APRAKSTI:

_______________________________________________________________

9.aprīlī plkst. 10:00-12:00

Deju un kustību terapija ar integrētiem renesanses laikmeta deju elementiem

Nodarbība dos iespēju izpētīt savas kustību kvalitātes saistībā ar telpu, plūsmu, laiku un svaru. Veicinās individuālo resursu, radošuma apzināšanos strukturētā dejā un brīvā improvizācijā. Kā jebkurā deju un kustību terapijas nodarbība  dalībniekiem nav nepieciešama iepriekšēja sagatavotība dejā, savukārt pieredzējuši dejotāji varēs iegūt jaunu attieksmes un mijiedarbības pieredzi kustībā un pašizaugsmē.

Vada Ilze Paparinska – sertificēta deju un kustību terapeite, seno deju grupas Calendula vadītāja, vēsturniece.

 

9.aprīlī plkst. 12:00-14:00 

Taidzi un cigun integrācija deju un kustību terapijā

Dalībai aicināti pieaugušie. Jums nav jāprot iepriekš dejot. Jums droši varat nākt, nezinot nenieka par Taidzi vai Cigun tūkstošgadīgajām Ķīnas atveseļojošajām vingrošanas praksēm. Nodarbībā sastapsiet darbu ar cilvēka enerģiju, kustību, plūsmu un dinamiku. Dzīvības harmonija kustībā, miera un dinamikas satikšanās gaitā, stājā un kustības brīvībā. Līdzīgi kā Taidzi-tu melnbaltajā simbolā baltais slēpj sevī melnu iesākumu, un melnais savās dzīlēs auklē baltu asniņu, tā arī mēs strādāsim ar kustības daudzpusīgo iespēju un miera potenciālu. Dziļāk ieklausīsimies sevī un savās vajadzībās, meklēsim saskaņu ķermeņa, elpas un domu, emociju līdzsvarojumā.

Vada Solvita Zemīte – sertificēta deju un kustību terapeite, sertificēta cigun un taidzi instruktore. 

 

7.maijā plkst. 12:30-14:30

Kontaktimprovizācijas elementi deju un kustību terapijā

Kontaktimprovizācija ir dejas tehnika, kas radusies dejotājiem eksperimentējot ar sava ķermeņa iespējām kustībā, apvienojot dažādus deju un kustību stilus. Tās nozīmīgākais elements ir kontakta punkts, kas kustības laikā tiek saglabāts. Tas ir dabisks un radošs process, mazliet deja, mazliet cīņa, mazliet rotaļa.

Deju un kustību terapijā tiks izmantoti dažādi kontaktimprovizācijas elementi, kas noder, lai labāk sajustu savu ķermeni un palīdz atklāt būtisku informāciju par to, kā mēs mijiedarbojamies ar cilvēkiem un pasauli ap sevi. Terapeitiskajā telpā ir iespēja pieredzēt būšanu kontaktpunktā un pārrunāt šo pieredzi.

Šajā meistarklasē būs iespēja izpētīt sava ķermeņa iespējas pielietojot kontaktimprovizācijas tehnikas. Nav nepieciešama iepriekšēja pieredze vai zināšanas dejā, deju un kustību terapijā vai kontaktimprovizācijā.

Ir aicināti dažādu vecumu dalībnieki – bērni no 10 gadu vecuma, jaunieši un pieaugušie.

Vada Elīna Cauna – deju un kustību terapeite ar pētniecisku interesi par ķermeņa un vides mijiedarbību. Kustības pieredze veidojusies galvenokārt no laikmetīgās dejas un kontaktimprovizācijas. Terapeitiskā pieredze veidojas no darba ar bērniem un pieaugušajiem ar psihiskiem un uzvedības traucējumiem. No 2014. gada darbojas Latvijas deju un kustību terapijas asociācijas valdē.

 

7.maijā plkst. 14:30-16:30

Butō izmantojums deju un kustību terapijā

Butō – ievainojamības trauslais skaistums. Butō – solis tumsā un haosā. Butō – dzīvesspēka apzināšanās prieks. Butō – metafiziska un psihofiziska metamorfoze. Butō – kāpura deja, kļūstot par taureni. Butō – deja un antideja.

Meistarklasē tiks piedāvāts praktiski iepazīties ar butō tehnikām, kā arī deju un kustību terapijas principiem. Meistarklase notiks labvēlīgā un drošā atmosfērā. Iedvesmai tiks izmantota arī mūzika. Lūgums tērpties tā, lai ērti kustēties grīdas līmenī.

Butō radies Japānā 20. gs. 50. gadu beigās kā protests pret ASV militāro un ekonomisko invāziju Japānā, atbilde Eiropas un Amerikas modernisma un postmodernisma tendencēm, kā arī atgriešanās pie senajām, pirmatnējām un šamaniskajām šintō saknēm.

Butō nozīmē "solis tumsā" – ne vien atsaucoties uz atombumbas izraisīto traģēdiju nācijas apziņā, bet arī aktualizējot apziņas izmainīto stāvokli, kas rosina saikni ar arhetipiskiem tēliem, radošumu un ikdienā apslēptajiem resursiem.

Vada Simona Orinska – mākslas, kā arī veselības aprūpes maģistre; butō māksliniece; sertificēta deju un kustību terapeite, sertificēta supervizore. Simona ir gan RISEBA augstskolas maģistra programmas “Multimediālā skatuves māksla”, gan arī starpdisciplināro mākslu grupas IDEAGNOSIS izveidotāja un mākslinieciskā vadītāja. “Latvijas Deju un kustību terapijas asociācijas”, “Latvijas Supervizoru apvienības” un “Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācijas” biedre. Vairāk info:www.simonaorinska.info