Atskats uz Šernbornas attīstošās kustību metodes (SDM) un Piesaistes spēļu (Attachment play) apmācību pirmo kursa moduli, Latvijā.


5.-6.10.2022 notika Šernbornas attīstošās kustību metodes (SDM) un Piesaistes spēļu (Attachment play) apmācību pirmais no trim moduļiem. Šajā kursā tika iepazīstināts ar Šernbornas kustību pedagoģiju. Tika strādāts pie ķermeņa apzinātības palielināšanas, kustību repertuāra paplašināšanas, attiecību prasmju veicināšanas un ko es kā terapeits varu piedāvāt saviem klientiem/pacientiem no Šernbornas pieejas.

Apmācības vadīja sertificētas apmācību vadītājas Lonneke van Elberg un Stefanie van Ruijven no Starptautiskās Šerbornas asociācijas (ISCO). Apmācību vadītājām ir vairāk nekā 15 gadu pieredze veselības aprūpē darbā ar invalīdiem, kā arī garīgās veselības aprūpē darbā ar bērniem un jauniešiem. Kopš 2014. gada Starptautiskās Šerbornas asociācijas pārstāves.

Pasniedzēju nostāja ir, ka mācīšanās notiek caur pieredzi, tāpēc kurss bija interaktīvs ar lielu kustību daudzveidību. Pati Veronika Šernborna reiz teica: “Cilvēkam ir “jāizdara” manas kustības, lai pilnībā izprastu to patieso vērtību un paši “sajustu” kustību efektu”.

Šī kursa moto: “Tu esi labs tāds, kāds esi!”

Abās apmācību dienās kā instrumentu izmantojām tikai savu ķermeni un segu, vērojām acīmredzamas pārmaiņas katrā pašā un citos. Patiesi pārsteidza apmācību vadītāju mirdzošās acis, vieglums un mīlestība pret terapeita profesiju, ko viņas ar lielu atbildību nodeva mums tālāk. Un ziniet, tas ir tikai sākums! Turpinājums sekos jau pavisam drīz!” Diāna Semerova.

 

 

Apmācības organizēja mākslu terapijas studentes:

Diāna Semerova (ar specializāciju deju un kustību terapijā)

Paula Lozda (ar specializāciju deju un kustību terapijā)

Anastasija Rekuta Džordževiča (ar specializāciju drāmas terapijā)

Atpakaļ