DEJU UN KUSTĪBU TERAPIJAS GRUPA (aprīlis - jūlijs, 2023)!


DEJU UN KUSTĪBU TERAPIJAS GRUPA (aprīlis - jūlijs, 2023)


Sākam jaunu deju un kustību terapijas grupu, lai iegūtu pieredzi, atjaunotu kontaktu ar sevi un citiem- ļausim piedzimt sev no jauna caur dejas kustību! Šodien īpaši aktuāls atbalsts nedrošības, trauksmes, stresa, bezpalīdzības un neziņas apstākļos, lai atjaunotu iekšējo drošību un stabilitāti.

Mēdz būt, ka sabiedrība un darba vide mūs vērtē kā gudrus profesionāļus, rūpīgus vecākus un mīlošus pārus, tomēr iekšēji ir izjūta, ka nedzīvojam savu dzīvi, trūkst brīvības izjūtas un gandarījuma par attiecībām. Mēs zinām visu par citu cilvēku vajadzībām, noskaņojumiem, emocijām, cenšamies pēc iespējas tās īstenot, tomēr nesaņemam gaidīto gandarījumu un mīlestību. Izrādās, ka gandrīz neko vai pavisam maz zinām paši par savām vēlmēm un patieso “Es”. Visdrīzāk tas liecina, ka esam nonākuši emocionālas atkarības vai līdzatkarības situācijā, kad jūtamies apspiesti, bezcerīgi, nespējīgi kaut ko mainīt, kas nereti veidojas agrā bērnībā un ģimenes modelī.
Grupas ietvaros, izmantosim gan veselības aprūpes sistēmā atzītas deju un kustību terapijas, mākslu terapijas metodes, gan butō deju. Mākslu terapijas kontekstā simboli un tēli palīdz nonākt kontaktā ar patieso “Es”, apzināties emocijas, vēlmes un vajadzības, mācoties veidot līdzvērtīgas un pilnvērtīgas attiecības, uzņemties atbildību, piedzīvot personisko autonomiju un piepildīt savas dzīves ieceres.

TĒMAS
Iepazīšanās. Sava emocionālā modeļa apzināšanās un jūtu izpausme kustībā. Ķermeņa ainava. Attiecību modeļi (es-tēvs-māte-citi). Apzināta atslābināšanās. Personiskās autonomijas veidošana, savu robežu apzināšana: vajadzības un emocijas. Pašcieņas un personiskās esamības piedzīvošana: patiesā “Es” izpausme un nostiprināšana. Noslēdzošā refleksija un noslēgums.


NORISE
Grupas ietvaros notiks 12 sesijas trešdienās. Pirmās divas sesijas ir atvērtas. Pēc tam jauni dalībnieki netiek pieņemti.

Sesijām tiek piedāvāti laiki: plk. 10:00-12:00.
Datumi:
19.04.2023
26.04.2023.
10.05.2023.
17.05.2023.
24.05.2023.
31.05.2023.
07.06.2023.
14.06.2023.
21.06.2023.
28.06.2023.
05.07.2023.
12.07.2023.


APLIECĪBA Grupas pieredze var būt vērtīga arī dažādu jomu profesionāļiem, sniedzot ieskatu mākslu terapijas metodēs. Dalībniekiem būs iespēja saņemt Pieaugušo neformālās izglītības centra “MĀ TELPA” apliecību.


PIETEIKŠANĀS lūgums atsūtīt kontaktinformāciju un pieteikuma vēstuli līdz 17.aprīlim uz e-pastu: maatelpa@gmail.com.

Lūgums rezervēt laiku un vienoties ar grupas vadītāju par individuālām pārrunām (apm. 30 min, var būt online formātā). Dalībnieku skaits ierobežots!

DALĪBAS MAKSA 380 eur (iekļaujot mākslu terapijas materiālus un individuālās pārrunas).

Pirmā iemaksa 100 eur (atteikšanās gadījumā netiek atgriezta).

Otro iemaksu vēlams veikt līdz trešajai nodarbībai.


NORISES VIETA MĀ TELPA – mākslu terapijas, mākslinieku rezidenču un izglītības centrs. Adrese: Rīga, Miera iela 15 (ieeja no pagalma, 2 stāvs).

GRUPAS VADĪTĀJA
Mg.art., Mg. sc.sal. Simona Orinska - sertificēta mākslas terapeite (deju un kustību terapeite) un sertificēta supervizore ar 10 gadu pieredzi veselības aprūpē. Darba pieredze iegūta VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” novietnē Gaiļezerā, specializējoties darbā ar bērniem un pusaudžiem, kuriem ir attīstības traucējumi, uzvedības un emocionāli, kā arī ēšanas traucējumi. “Latvijas Autisma centrā” strādājusi ar bērniem, kuriem ir autiskā spektra traucējumi. Pašlaik strādā RAKUS “Psihoemocionālā atbalsta centrā” ar onkoloģijas pacientiem.
Kopš 2009. gada vada deju un kustību terapijas grupas pieaugušajiem, kā arī strādā individuāli privātpraksē. Darba virzieni: krīzes, traumas pārstrāde, ar stresu saistīti traucējumi, līdzatkarība, personības autonomijas un attīstības jautājumi.
Simona ir arī centra “MĀ TELPA” vadītāja, iepriekš Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas (RISEBA) maģistra virziena “Multimediālā skatuves māksla” radošā direktore un pasniedzēja, šobrīd pasniedzēja Latvijas Mākslas akadēmijā. “Latvijas Deju un kustību terapijas asociācijas”, “Latvijas Supervizoru apvienības” un “Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācijas” biedre

Atpakaļ